Цікаві факти про Карпати

Гори – це добре. Коли ти тут, все погане
залишається внизу, і на душі стає так легко…

Комацу Тацудзо, письменник, філософ

Українські Карпати – це чаруюче місце з неземними краєвидами, чистим і свіжим повітрям, прозорими водоймищами та розслаблюючою атмосферою. Тисячі туристів відвідують цю місцевість, маючи різноманітні цілі: курортний відпочинок в Карпатах, оздоровлення в пансіонатах, екстрим, риболовля або бажання спробувати грати на трембіті. Ця різноманітність вражає – як можуть Карпати приваблювати настільки різнобічних людей? Ми маємо відповідь!

Безмежна кількість легенд, міфів та цікавих фактів, якими оповиті українські гори, цікавлять та кидають виклик мандрівникам. Вони прагнуть дізнатися історію Карпат, особливості географічного розташування і клімату, легенди про місцеві річки та озера. І зараз ми дізнаємося про Карпати цікаві факти.

Цікаві факти про українські Карпати та їх особливості:

Українські Карпати - масивний гірський хребет, розташований у західній частині країни. Загальна площа - понад 24 тис. кв. кілометрів. Найвідомішим хребтом Карпат є Чорногора - володар усіх двотисячників України:

  • Говерла (2061 м);
  • Бребенескул (2035 м);
  • Піп-Іван (2028 м);
  • Петрос (2020 м);
  • Гутин Томнатик (2016 м);
  • Ребра (2001 м).

Зважаючи на географічне положення гір та значне піднесення над рівнем моря, клімат Карпат є найвологішим в Україні. Клімат - помірно - континентальний. Температура повітря взимку сягає 3 - 4 градусів за Цельсієм, а влітку не перевищує 20 градусів. Карпатська зима розпочинається в листопаді та триває 5 місяців - до березня.

Звернемо увагу на цікаві факти про українські Карпати:

  • найвисокогірніше озеро країни знаходиться на висоті 1801 метр над рівнем моря (Рахівський район, Закарпатська область);
  • славнозвісна трембіта - музичний духовий інструмент довжиною від 3 до 8 метрів - це винахід гуцульських пастухів для випасання худоби на полонинах;
  • на заході України розташовується найдовший залізничний тунель - Бескид (1747 м), а також один з найстаріших кам’яних мостів світу - у Ворохті (1985 р.)

Цікаві географічні факти:

Українські Карпати знаходяться на території сучасних Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Ці гори є частиною Альпійсько-Карпатського гірського масиву, який проходить через 8 країн та має довжину 1500 км.

Найвищою вершиною Карпат в Україні є гора Говерла, яка розташована на хребті Чорногора і має висоту 2061 метр. Як вже згадувалося раніше, на цьому хребті знаходиться 6 найвищих точок нашої країни - гори двотисячники.

Карпати - справжній рекордсмен нашої країни:

  • озеро Бребенескул. Це водоймище розташоване на висоті 1801 метрів над рівнем моря у Рахівському районі Закарпатської області, і є найвисокогірнішим в Україні. Ширина озера - 67 м, а довжина - 147 м. Через прозорість води та величезну кількість легенд, які оповили Бребенескул, мандрівники називають його “синім оком Карпат”;
  • місто Рахів. Найбільш високогірне місто України, простягається на висоті 820 метрів над рівнем моря;
  • гірська система Карпат також є найбільшим масивом нашої держави.

Тварини та рослини карпатських гір:

Відпочинок у Карпатах в літку- справжній рай та цілковита насолода для екологів, біологів та дослідників. Різноманітність фауни цієї місцевості нікого не залишить байдужим, адже самих лише ссавців тут налічується близько 80 видів! У лісистій місцевості Карпат, незвичній для міських ландшафтів, туристи можуть спостерігати оленів, зайців, білочок, лисиць, борсуків, видр та інших представників тваринного світу:

  • бурі ведміді. Дорослі представники цих тваринок мають вагу 80 - 600 кг, а довжина тіла сягає від 1.4 м до 2.7 м. Зважаючи на тривалість життя в 20 - 30 років, бурих ведмедів залишилося до 130 особин;
  • вогняна саламандра. Маючи яскраву зовнішність, ця рептилія є отруйною: при потраплянні на слизову оболонку, її слабка отрута викликає почервоніння та печіння. Відмітимо, що вогняна саламандра занесена до Червоної книги.

Унікальність рослинності теж дивує: завдяки пристосуванню до життя в горах та вертикальному зонуванню, в Карпатах налічується більше 2000 видів рослин: квітучі полонини повільно замінюються глибокими долинами, а згодом перевтілюються в величні гори. Тут є як могутні дуби, які ростуть тисячу років, так і маленькі, ніжні нарциси, молочай, арніка та беладонна.

Історія Карпат:

Наша теоретична екскурсія “цікаві факти про Карпати” продовжується, і хочеться зазначити, що сучасні вчені стверджують: підняття і становлення українських Карпат розпочалося 25 млн років тому. Величезний проміжок часу, безперечно, вплинув на кінцевий вигляд гір. Так, наприклад, на південному - сході від гірського масиву простягається хребет, який виник внаслідок вулканічного виверження. Остаточно Карпати сформувалися 1.5 млн років тому, і, через відносну молодість цієї системи, незначні землетруси є невід’ємною частиною життя місцевих.

З давніх-давен територія українських Карпат привертала увагу мандрівників через свою міфічність. Велика кількість легенд та повір’їв додають горам колориту:

  • про те, як з’явилися Карпати;
  • про гордячку Даялу та гусляра Павла;
  • про закоханих Синь та Вир.

Радимо вам самостійно розпитати місцевих жителів Карпат про міфи, які зацікавлять. Остання легенда є найбільш популярною: гуцульці з радістю повідають про озеро Синевир цікаві факти та історію виникнення.

Історично склалося, що розташування цієї території у центрі Європи завжди привертало увагу завойовників з сусідніх країн. Протягом багатьох століть, карпатський народ виборював свою незалежність, переходячи з-під влади однієї країни до іншої, зазнавав соціального гноблення, кріпацтва. Але саме це історичне підгрунтя зробило українців волелюбними та незалежними патріотами своєї країни.

Цікави факти про вулкани та гейзери Карпат:

Якщо вам здається, що про українські Карпати цікаві факти вичерпалися, і вас нічого не здивує - ви в омані!

На території Івано-Франківської області, а саме у селі Старуня, існує діючий однойменний вулкан. Вперше свої можливості він показав у далекому 1977 році - виверження мало висоту 3 метри. Причиною тодішньої дії вулкана Старуня був землетрус у Румунії, і вчені дійшли висновку, що український вулкан “прокидається”, коли відбуваються здвиги літосферних плит на відстані 4-6 тис. км. Гарячі грязі та води, які виділяються на території вулкану, мають лікувальні властивості. Тож радимо бажаючим оздоровитися звернути на Старуню увагу!

Закарпаття також багате на унікальні гейзери, але ми звернемо увагу на той, що знаходиться у селі Вучкове. Це ідеальний варіант для оздоровлення, а “розклад” гейзера дуже простий: кожні дві години з-під землі вибивається стовп води на висоту від 4 до 6 метрів. Це явище триває приблизно 10 хвилин - залежить від пори року. Радимо вам поквапитися, адже ця точка Карпат дуже популярна серед туристів!)

Щоб відвідати романтичну атмосферу Карпата, забронюйте номер:

Робочі телефони менеджерів відділу бронювання

 

+38 096 232 32 32 — Дарина

 

+38 050 504 08 88 — Ірина

 

+38 097 551 55 15 — Наталія

 

+38 066 266 18 40 — Дарія

 

+38 098 021 53 88 — Анна

 

Корпоративний / груповий відпочинок

 

+38 096 232 32 32

Дарина

 

 

Рецепція
+380 97 585 59 69

Юлія, Наталія

Відділ реклами

ел.пошта: 

booking@krasna.com.ua
Юлія

 

Ресторан

+380 68 314 95 08

Зв'язатися з нами