Пам'ятки Карпат: 15 місць, які варто відвідати

Українські Карпати є візитівкою нашої країни: унікальна природа, чисте гірське повітря, прозорі джерельця, височенні гори-рекордсмени, колоритні мешканці та сотні міфічних легенд - регіон, який не перестає дивувати! Однак перед туристами постає питання пам’ятних місць, які треба відвідати, адже багатогранність Закарпаття багатьох збиває з пантелику. Не знаєте куди поїхати на відпочинок у Карпатах? Тоді сьогодні познайомимося з найцікавішими пам’ятками Карпат, які обов’язково треба відвідати!

Пам’ятки Карпат

Після тривалої подорожі до Карпат ідеальним рішенням буде відпочинок на великих карпатських гойдалках в селі Микуличин. Туристи розповідають, що складалось враження, ніби, гойдаючись, вони ставали володарями природи: з гойдалок відкриваються фантастичні краєвиди на безкраї карпатські ліси.

Великі карпатські гойдалки в селі Микуличин

Згодом радимо відвідати Перевернутий будинок - його Ви точно бачили на фотографіях в Інтернеті! Цей музей недарма має таку назву, адже замість стелі у нього підлога, а замість підлоги - стеля. Вказані пам’ятки Карпат знаходяться недалеко від нашого готелю - незвичайний будинок, наприклад, розташовано на відстані 1,4 км! 

Пам’ятка Карпат перевернутий будинок

Природні пам’ятки Карпат

Розпочати знайомство з природою радимо з найвисокогірнішого озера України - Бребенескул, що знаходиться у Рахівському районі Закарпаття на висоті аж 1801 метр над рівнем моря! Його оточує гірська місцевість, вкрита зеленим килимом трав’янистих рослин. Відвідавши “синє око Карпат”, Ви зрозумієте, що Рай на землі існує, і знаходиться він саме тут!

Озеро Бребенескул, Закарпаття

Найвідомішою горою Карпат (і всієї України) є Говерла, яку мріє підкорити кожен мандрівник. Саме для такого спортивного туризму було прокладено спеціальні туристичні маршрути, що проходять одразу через декілька пам’ятних місць.

Гора Карпат Говерла

Для поціновувачів водоспадів також є пропозиція: Женецький водоспад, що має висоту 15 метрів. До нього можна швидко дістатися з села Микуличин, яке ми вже згадували раніше, захопити фотоапарат та влаштувати незабутню фотосесію! Неподалік знаходиться гора Хом’як, що простягається до неба аж на 1542 метри. До речі, цю гору з Женецьким водоспадом об’єднує популярний туристичний маршрут, який допоможе Вам відвідати щонайменше дві природні пам’ятки Карпат за один похід!

Женецький водоспад Карпати

Історичні пам’ятки Карпат

Для поціновувачів архітектури та історії Закарпаття також існує список “маст хев”, і відкриває його замок Паланок у місті Мукачево. Він має площу майже 14 тис. кв. км, розташовується на висоті 68 метрів і, за рукописами, був зведений ще у 10 столітті! Заплутану історію цього замку, що вкрита міфами та приваблює туристів, з радістю розкажуть професійні гіди, які проведуть Вам екскурсію та познайомлять з внутрішнім плануванням будівлі.

Замок Паланок у місті Мукачево

Також радимо заглянути до Ужгородського замку, що є зразком фортифікаційних споруд 9 століття - це дозволить відчути себе середньовіковим лицарем, ознайомитися з культурою і традиціями багатьох поколінь та стати ближче до архітектури Закарпаття!

Однією з родзинок українських Карпат є Яблуницький перевал, адже сполучав у 13 столітті війська монголо-татар з Південно-Західною Європою, а в 20 столітті - відкривав шлях українській повстанській армії до ЗУНР. Сьогодні з цієї тропи відкривається фантастичний краєвид на гори Близниці та Драгобрат.

Яблуницький перевал Карпати

Дерев’яним шедевром нашої Батьківщини вважають церкву Святого Юра у Дрогобичі, яку було зведено ще у 1657 році. Її велич важко передати, адже вся масивна будівля виконана виключно з дерева, а всередині - прикрашена стінописами древа Христа, Страшного Суду, Апокаліпсису.

Історичні пам’ятки Карпат включають і Потелицький храм Святого Духа, який очолює список найстаріших дерев’яних храмів Закарпаття - його було збудовано в далекому 1502 році! За переказами, великий гетьман Богдан Хмельницький приходив молитися до цієї церкви. В ті часи біля Потелицького храму було декілька сторожових веж та 7 гармат, а зараз - дзвіниця, виконана із дерева, і ставок з містком.

Потелицький храм Святого Духа в Карпатах

Найцікавіші місця в Карпатах

Карпати відомі своїми заповідними територіями і національними парками. Один з найвідоміших - природний заповідник “Горгани”, що знаходиться в Івано-Франківській області. Відвідування цієї території схоже на стрибок у часі, адже вся природа навкруги - незаймана людьми; це і вплинуло на збереження єдиного в Європі масивного лісу сосни кедрової.

Природний заповідник «Горгани» Івано-Франківська область

Відомою на весь світ є долина нарцисів - улюблене місце для фотосесій, що знаходиться в урочищі Кіреші біля містечка Хуст. У квітні-травні територія площею 256 гектарів перетворюється на квітучу ковдру білосніжних квітів, неначе у казці! Тисячі туристів вважають своїм обов’язком відвідати це видатне місце.

Долина нарцисів Хуст

Для знайомства з тваринами оптимальними варіантами стануть оленяча ферма біля міста Хуст, в якій проживає до 200 унікальних плямистих оленів, та екоферма “Вікінги Карпат”, що славиться козами, вівцями та конями. Туристам пропонують подоїти худобу, поласувати свіжим молоком або проїхатись верхи з підтримкою професійного інструктора на представниках спортивної німецької породи. Поруч знаходиться невеликий магазин зі свіжими еко продуктами: молоком, маслом, сиром тощо.

Оленяча ферма біля міста Хуст

Пам’ятки Карпат біля еко-готелю “Красна Поляна

Чи не найголовнішою проблемою може стати проїзд від однієї локації до іншої, тож треба заздалегідь детально спланувати поїздку до Карпат з урахуванням зручного готелю. Саме тому “Красна Поляна” пропонує Вам зручні номери, приємне обслуговування та безліч можливостей, а головне - можливість безперешкодно відвідати найцікавіші місця в Карпатах, що знаходяться неподалік: Перевернутий будинок, гори Хом’як, Говерла та Камінь, а також Женецький водоспад та багато інших.

Щоб відвідати романтичну атмосферу Карпата, забронюйте номер:

Робочі телефони менеджерів відділу бронювання

 

+38 096 232 32 32 — Дарина

 

+38 050 504 08 88 — Ірина

 

+38 097 551 55 15 — Наталія

 

+38 066 266 18 40 — Дарія

 

+38 098 021 53 88 — Анна

 

Корпоративний / груповий відпочинок

 

+38 096 232 32 32

Дарина

 

 

Рецепція
+380 97 585 59 69

Юлія, Наталія

Відділ реклами

ел.пошта: 

booking@krasna.com.ua
Юлія

 

Ресторан

+380 68 314 95 08

Зв'язатися з нами