Рослинний світ Карпат

Що може бути краще, ніж єднання з природою: щебетання співучих пташок, дзюрчання чистих джерел біля підніжжя величних гір, свіже повітря, яке хочеться вдихати повними грудьми… Крім релаксу та оздоровлення, якого ви не знайдете у міських ландшафтах, Карпати славляться різноманітністю флори: вчені-ботаніки нараховують тут більше 2000 видів рослин! Свого апогею рослинний світ Карпат досягає навесні та влітку - це той час, коли мандрівка гірськими лісами подарує вам знайомство з сотнями унікальних рослин.

У чому успіх такої багатогранності Карпатських рослин?

Природа українських Карпат знаходиться під суворим наглядом, адже тут знаходяться наймасштабніші заповідники країни - найбільш важливими в цьому регіоні є саме екологічні питання.

Водночас різнобічність флори карпатських гір пов’язана з географічним розташуванням і рельєфом місцевості. Наприклад, тис ягідний, ялівець козацький та кедр європейський зручно розташовуються у гірській місцевості, а ковила, типчак та півники - у степах.

Важливим фактором є наявність різних грунтів - від деревно-підзолистих до гірсько-лучних. Це впливає і на величезний діапазон висот, і на численні схили природного комплексу.

Рослинний світ Карпат - Ліси 

Важко уявити височенні гори, позбавлені безкраїх лісів, чи не так? Згадуючи ліси Карпат, пригадується лише одне слово: велич. Лісистість цієї території складає 40.2%, що є максимальним показником по всій країні. Серед дерев можна зустріти дуби, ялиці, буки, сосни, смереки, клени. Загалом, тут зосереджено більше 70 видів різних дерев’яних порід.

Багато хто знає повір’я про обійми з деревами - це робить людину більш доброю, знімає стрес, додає життєвої енергії та проганяє тривогу. Досить здогадуватись про дієвість цього методу - карпатські велетні завжди готові обійматися!)

Рослини карпатських гір - Лікарські трави

Карпати беззаперечно здатні замінити походи до лікарів та аптек! По-перше, життя в горах є доволі важким через низьку температуру та високий атмосферний тиск, тож місцеві мешканці мають неабиякий імунітет. По-друге, винахідливі карпатці пристосувалися до самолікування шляхом різноманітних настоїв трав:

 • бузина чорна;
 • мати-й-мачуха;
 • подорожник;
 • спориш;
 • ялівець;
 • чистотіл;
 • деревій.

Ці рослини карпатських гір об’єднані лікувальними властивостями: протизапальна, дезінфікуюча, відхаркувальна і спазмолітична дії, а також нормалізація тиску та врегулювання роботи нервової системи. Вони багаті на корисні вітаміни: мати-й-мачуха, наприклад, багата на інулін, сапоніни, каротиноїди тощо, а деревій містить вітамін К - завдяки цьому його використовують для зупинення крові та збільшення кількості тромбоцитів.

Рослини Карпатського Заповідника - рідкісні рослини

Широковідома Червона книга України має перелік представників флори та фауни, які перебувають під загрозою зникнення, і, на жаль, флора Карпат не є виключенням. Деякі рослини займають почесне місце на сторінках цього документу:

 • рододендрон східнокарпатський;
 • журавлина дрібноплода;
 • сосна кедрова;
 • арніка гірська;
 • аспленій чорний;
 • беладонна звичайна;
 • косарики болотні.

Загалом 272 карпатські рослини у 2024 році перебувають під загрозою щезнення. Майже три сотні рослин, які важко знайти в інших регіонах: унікальні, неповторні і жагучі до життя навіть в горах. Саме цей факт і є основною екологічною проблемою сучасного Закарпаття. Тому природоохоронці розробили та невпинно виконують план зі збереження та розмноження тієї частини флори, що входить до Червоної книги України!

Прийджайте на екскурсії для ознайомлення з рослинним світом Карпат

Ми радимо вам самостійно познайомитись з природою Карпат! Українські гори захоплюють у будь яку пору року - це загальновідомий факт, але приїзд на відпочинак у Карпатах влітку або навесні подарує більше емоцій та принесе кольорових барв у вашу мандрівку. Важливо: в Карпатах наявні спеціально облаштовані для мандрівників екологічні тури - рослини Карпатського заповідника вивчати набагато легше, коли хтось підказує шлях!)

Команда готелю Красна Поляна допоможе вирішити питання з житлом на час ваших прогулянок дивовижними горами: комфортабельні апартаменти, харчування та приємне обслуговування залишаються нашими незмінними перевагами. За бажанням можна спробувати свої сили у лижній школі, а також відпочити в басейні або карпатських чанах у Буковелі - все необхідне для комфортного релаксу є! Деталі, актуальні екскурсії та ціни в готелі Буковеля дізнавайтесь за номером телефону або на сайті готелю.

Щоб відвідати романтичну атмосферу Карпата, забронюйте номер:

Робочі телефони менеджерів відділу бронювання

 

+38 096 232 32 32 — Дарина

 

+38 050 504 08 88 — Ірина

 

+38 097 551 55 15 — Наталія

 

+38 066 266 18 40 — Дарія

 

+38 098 021 53 88 — Анна

 

Корпоративний / груповий відпочинок

 

+38 096 232 32 32

Дарина

 

 

Рецепція
+380 97 585 59 69

Юлія, Наталія

Відділ реклами

ел.пошта: 

booking@krasna.com.ua
Юлія

 

Ресторан

+380 68 314 95 08

Зв'язатися з нами