Українські Карпати - фабрика з вироблення позитивних емоцій і незабутніх вражень! Це територія дивовижних місць, чаруючих краєвидів і гостинних українців, яка приманює туристів з усіх куточків не лише нашої держави, а й сусідніх країн і навіть інших материків.
Різноманітність Карпат вражає. Мандрівники приїздять з метою:
Отже, в цій статті ми розглянемо, що відвідати в Закарпатті.
Озеро Синевир
Відразу треба зазначити, що озеро Синевир - беззаперечний лідер серед усіх гірських водойм України: має найбільшу площадь у 7 гектарів і розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Дуже популярною серед туристів є легенда про Синь і Вир, тож мешканці Хустського району Закарпатської області встановили на півострові Синевира 13-метрову композицію, присвячену героям історії. Як будете у цих краях - обов’язково загляніть до озера: величність цієї водойми залишить приємні враження!
Озеро Бребенескул
Це озеро поділяє з Синевиром лідируючі позиції, адже знаходиться на висоті 1801 метр над рівнем моря і є найвисокогірнішим озером України! Розташовуючись у Рахівському районі Закарпатської області, Бребенескул є одним з найбільш відвідуваних об’єктів Закарпаття. Цікавий факт: це озеро має назву “Синє око Карпат”, тому так притягує мандрівників та туристів. Якщо ви бажаєте подихати чистим гірським повітрям, насолодитися співом пташок, шелестом лісових дерев - велетнів та красою квітів на долині біля Бребенескула - ні в якому разі не ігноруйте цю місцину!
Водоспад Шипіт
Це диво українських Карпат приваблює тисячі фотографів та інстаблогерів. Готові битися з вами об заклад - цього красеня ви зустрічали на шпалерах телефонів чи ноутбуків, в рекламних роликах або кліпах українських виконавців. Цей водоспад знаходиться на схилах гірського масиву Полонина Боржава, має висоту 14 метрів та “харчується” талими водами. Шипіт також занесено у сімку чудес України - це звання не так просто заслужити!
Дамо вам невеличку пораду: найбільш чаруюча картина цього водоспаду простежується восени - жовтогарячі, червоні та помаранчеві листки додають неймовірного шарму Шипоту. Розмірковуєте, куди поїхати в Карпати? Розпочніть з водоспаду Шипіт!
Манявський водоспад
Ось вам ще одне підтвердження різнобічності Карпат - водоспад поблизу селища Манява. Маючи власну висоту 20 метрів, Манявський водоспад входить в десятку найвищих спадів західної частини України та чарує приїзжих своєю величчю та могутністю. Лише уявіть, як захоплює стояти біля сильного потоку води, яка спадає з висоти шостого поверху! Поруч знаходяться туристичні населені пункти, де частенько проводяться екскурсії, тож зупинитися в цій частині Івано - Франківської області буде чудовим рішенням!
Водоспад Женецький Гук
Останній в нашому списку, але не останній в українських Карпатах водоспад має повну висоту 15 метрів. Вартою уваги є історія про створення назви цього водоспаду: шум та сплески води завжди було чутно за сотні метрів від місця розташування спада, тож місцеві мешканці прозвали його Гуком - гучним. Знаходиться Женецький водоспад на території Івано - Франківської області, як і попередник, тож радимо спланувати екскурсію цією частиною України з урахування обох об’єктів.
І занести до списку декілька об’єктів старовинної архітектури, про яку згодом поговоримо)
Ця гора - найвища в Україні і відома далеко за її кордонами. Серед усім відомих фактів зазначимо, що Говерла має висоту 2061 метр, розташована на хребті Чорногора і є магнітом для поціновувачів спортивного туризму, дивовижних краєвидів та унікальних фотозйомок. Завдяки популярності цієї гори, в Карпатах існує безліч туристичних екскурсій, пов’язаних з Говерлою, тож вибір для мандрівників - дуже широкий та різнобічний. Найвищим ступенем відвідування гори є сходження на її вершину. Якщо маєте підкорити Говерлу - радимо зібрати необхідне спорядження та впевнитись у чудовій спортивній підготовці.
Гора Хомяк
Цей здоровань завдячує такою милою назвою своїй схожості зі спинкою пухнастої тваринки - хребет гори дуже нагадує спину хомячка; має висоту 1542 метра над рівнем моря, а для сходження на гору існує п’ять шляхів. Один з них проходить через раніше згаданий Женецький Гук - за одну прогулянку можна ознайомитися одразу з двома об’єктами карпатської природи! Порівнюючи з горами двотисячниками, розташованими на Чорногірському хребті, Хомяк менш відомий, але це не означає, що він не вартий вашої уваги.
Гора Шпиці
Дійсно унікальна те незвична гора, не схожа на інші. Назву Шпиці отримала також не випадково - її схили наче розрізані скельними виступами, що мають висоту до 50 метрів, і нагадують гострі спиці. Гора Шпиці знаходиться на хребті Чорногора, наряду з гігантами Говерлою, Піп - Іваном та Петросом, тож і височіє аж на 1863 метри над рівнем моря. Якби гора була пам’яткою архітектури, то безперечно була б створена у готичному стилі: гострі верхівки передають настрій та характер місця!
Палац Потоцьких
Фортеця графів Потоцьких у Львові беззаперечно займає одне з перших місць у рейтингу “Визначні місця Карпат”. Спочатку ця пам’ятка архітектури існувала у стилі французького класицизму, але її реконструкція 1880 року перетворила будівлю на зразок бароко. Першого погляду на фортецю достатньо, щоб зрозуміти - палац належав заможним графам. Також вражає історія будівлі - її було реконструйовано, розібрано та збудовано заново. Екскурсія палацом Потоцьких розкриє безліч історичних фактів та цікавинок Закарпаття!
Замок Паланок в Мукачево
Мукачівський замок - зразок оборонної архітектури часів Середньовіччя. Перша згадка про цю фортецю датується 11 століттям, але точна дата зведення, на жаль, до наших часів не дійшла. Відомо, що реконструкція відбулася в 1396 - 1414 роках - тоді і сформувалося остаточне планування будівлі. Цікавий факт: замок Паланок знаходиться на висоті 68 метрів, на вулкані, який “спить” вже декілька століть. Це місце обов’язково має бути у списку туристів, які цікавляться історією!
Підгорецький замок
Продовжуючи поради для поціновувачів української історії, треба згадати про Підгорецький замок, що знаходиться у Підгірцях Золочівського району Львівської області. Фортецю було збудовано у 1635 році в стилі бароко і ренесанс, і цей об’єкт є архітектурним шедевром на території Західної України. Двері Підгорецького замку завжди відкриті для мандрівників, а за доступну ціну можна найняти екскурсовода, який покаже всі експонати палацу та розповість усі історичні цікавинки.
Невицький замок
Спираючись на історичні джерела можна стверджувати, що наприкінці 13 століття ця фортеця мала статус королівської. На жаль, у сьогоденні стан замку оцінюється як “частково збережений”, але це не впливає на атмосферу: відчувається велич, могутність, хоробрість і мужність воїнів та завойовників, які проживали та оборонялися у цій фортифікації. Невицький замок знаходиться неподалік Кам’яниці Ужгородського району, вхід абсолютно безкоштовний. А численна кількість легенд та історичних поворотів, якими оточений замок, приваблює тисячі історикознавців.
Долина нарцисів
Спробуйте уявити долину, площею більше 250 гектарів, щільно всіяну квітучими нарцисами. Якщо впоратися з настільки масштабною територією вашій уяві не вдалося, то радимо завітати до урочища Кіреші. Трохи східніше від нього знаходиться біосферний заповідний масив, багатий на білосніжні квіти - нарциси! Достатньо лише глянути на цю красу, і в уяві одразу постають картинки з казки “Чарівник країни ОЗ”, але вигадані дратівливі червоні маки перетворились на тендітні та ніжні нарциси.
Термальні басейни
Карпати славляться своєю унікальністю та багатогранністю, і однією з найголовніших цілей приїжджих туристів є оздоровлення. Зважаючи на те, що термальні води зміцнюють імунітет, лікують нервову і серцево - судинну системи, рятують від хронічної втоми та покращують стан шкіри, звернемо вашу увагу на популярні закарпатські оздоровчі комплекси:
Оленяча ферма
Наостанок радимо вам насолодитися братами нашими меншими - рогатими тваринками. Оленяча ферма, що знаходиться в закарпатському селі Іза, налічує понад двісті особин. Особливістю цих оленів є те, що вони - плямисті, і другої такої ферми в Україні немає. Познайомившись з оленями, туристи можуть швиденько переїхати до наступних локацій: равликової ферми, долини нарцисів, озера Липовецьке або Карстового мосту. Ці об’єкти знаходяться поруч один з одним, тож оглянути усі за одну екскурсію - здійсненна місія!)
Сподіваємось, що після ознайомлення зі статтею у вас не залишилось питань про Карпати що подивитися! В будь якому разі, наші співробітники з радістю вам підкажуть)
Щоб ознайомитися з такою кількістю архітектурних, історичних та природничих пам’яток, треба декілька днів, тож раціональним питанням буде житло. На щастя, готель з басейном Красна Поляна розташовується в селі Поляниця Івано - Франківської області - в самому центрі українських Карпат. Традиційними завданнями тутешніх робітників залишаються приємне обслуговування та комфортабельність номерів, а за бажанням гостей можна додати чани в Карпатах, басейни та лижну школу. Деталі та ціни дізнавайтеся за номером телефону або на сайті готелю!
Робочі телефони менеджерів відділу бронювання
+38 096 232 32 32 — Дарина
+38 098 233 32 32 — Юлія
+38 097 551 55 15 — Наталія
+38 063 707 00 08 — Ірина
+38 098 021 53 88 — Анна
Рецепція
+380 97 585 59 69
Юлія, Наталія
Відділ реклами
ел.пошта:
booking@krasna.com.ua
Юлія
Ресторан
+380 68 314 95 08
Зв'язатися з нами
© Всі права захищені