Відпустка в Карпатах навесні

Весна в Карпатах вступає в свої права стрімко. Ще не зійшов повністю сніг, а на проталинах з'явилися проліски, а тут вже і крокуси починають радувати своєю красою. А хочете наяву побачити ще одне диво природи - Долину нарцисів? Тоді ви повинні неодмінно провести свою відпустку в Карпатах навесні. В кінці квітня - на початку травня недалеко від міста Хуст, величезна долина площею 256га покривається природним квітковим золотисто-білим килимом. До речі, це єдине місце у всій Європі, де в такій кількості зберігся дикоростучий високогірний нарцис.

 

Але на цьому унікальність Карпат не закінчується. Справжніх романтиків і любителів природи чекають вулиці Ужгорода. В цю ж пору, в квітні-травні, в місті цвітуть сакура і магнолія. Їх ніжно-рожевими і білими квітами вкрита вся стара частина Ужгорода. Сакуру садили ще в 30-і роки 20 століття. На думку вчених, такої кількості екзотичних дерев - понад три тисячі - немає більше ніде в Україні.

 

Багато хто вибирає відпочинок в Карпатах Буковель. І це не дивно. Але хтось скаже, що Буковель - це ж гірськолижний курорт. Все правильно! І сніг лежатиме тут довго, та й спеціальне обладнання підтримує стан схилів. Але весна прийде і сюди. І уявіть собі, як ви будете чудово зіграти на цьому курорті та ще й на лижах кататися. А готелі працюють цілий рік, тому всім любителям фестивалів і свят, які проводяться тут по весні, а також шанувальникам екологічного або зеленого туризму самий час саме навесні приїхати на відпочинок. Навесні стають повноводними карпатські річки, і цей час для кращого рафтингу. Вас чекають захоплюючі походи в гори. І відчуття зміни пір року протягом декількох годин приголомшливе. Внизу, в долинах уже щосили буяє весна, покриваються зеленню листяні ліси на схилах гір, а на вершинах ще лежить сніг і здається, зима не пішла.

 

Але Карпати - це ще і самий екологічно чистий регіон в Україні та перша природна здравниця. Тому сюди їдуть не тільки відпочивати, але й поправити своє здоров'я, набратися сил. Тому сприяє чисте гірське повітря, цілющі мінеральні джерела, яких тут достаток. Це вдвічі приємніше, коли можна, відпочиваючи серед величних гір, милуючись красою і насолоджуючись тишею, спостерігати за відродженням природи.

 

Ніщо не завадить вам знайомитися з багатою національною культурою та історією краю, його визначними пам'ятками. Вам відкриється краса озера Синевир, Мукачівського замку та інших середньовічних споруд. На початку березня тут проходить Свято весни «Мерцишор». В середині травня традиційний День проводів на полонину і Міжнародний фестиваль вина. Ви зможете продегустувати кращі вина і коньяки, а при бажанні і купити на пам'ять. Одним словом, відпустку в Карпатах навесні подарує вам незвичайні враження, нові емоції, наповнить енергією - все це так необхідно після довгої зими.